Za nami je že peto strokovno srečanje "Dnevi Leona Lojka". Čeprav smo se letos znašli v izrednihrazmerah pandemije COVID-19, smo zavrnili možnost odpovedi in se odločili, da ga organiziramo online. Brez oklevanja, a zelo pogumno in z vso resnostjo smo se lotili tega velikega projekta.
Za nas, ki doslej nismo imeli izkušenj s tovrstno organizacijo, je bila to velika avantura. Zdaj, ko je vse za nami, lahko rečemo, da smo ob upoštevanju vseh okoliščin to delo opravili zelo uspešno. Veliko smo se naučili, kako izkoristiti priložnosti, ki jih ponuja tehnološki napredek, zato se ne bojimo novih izzivov. Več kot 270 edukantov, učiteljev v izobraževalnem programu in gostov iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Slovenije je lahko izbiralo med 32 delavnicami, ki so ponujale teoretična pojasnila in vpogled v možnosti praktične uporabe teorije izbire.
Za udeležbo na delavnicah je bilo veliko več možnosti kot priložnosti, da se v realnem času udeležimo vsega, kar smo želeli. Za razliko od prejšnjih let letos nismo imeli predavanj v živo, a ne zato, ker ne bi imeli predavateljev. Odločili smo se za posneta predavanja dr. Glasserja in Leona Lojka. Mnogi naši edukanti jih nikoli niso imeli priložnosti poslušati in videti v živo, mnogi pa so se vključili v edukacijo, ko to ni bilo več mogoče. Naš avtor dr.
Glasser nas je žal zapustil leta 2013, Leon pa leto kasneje in od takrat je skozi naš inštitut šla cela generacija edukantov v petletnem programu. Zato smo se odločili, da namesto predavanj povabljenih predavateljev v živo ponudimo posnetke njunih predavanj, katerih vsebina je danes enako aktualna kot v času, ko sta potekala. Program smo obogatili z dodatnimi vsebinami, ki so bile na voljo udeležencem izven rednega programa. Bila je ponujena cela vrsta predavanj avtorjev, katerih knjige so na seznamu naše strokovne literature: Gazzaniga, Glasser, Lipton, Lojk, Lynch, Marken, Szasz, Varela, Witheker, pa tudi vrsta posnetih prikazov realitetne terapije s posameznikom, parom in skupino. Te vsebine bodo odslej na voljo tukaj.
Čar teh srečanj ni le v učenju, temveč tudi v druženju in izmenjavi izkušenj, zlasti neformalnem druženju in povezovanju udeležencev. Letos to žal ni bilo mogoče, vendar se niti mi niti naši edukanti nismo odrekli neformalnemu druženju na zoomu, izmenjavi vtisov, smehu in celo nazdravljanju.